SCRUM

SCRUM (1.Paket: SFC™+SDC) Uzaktan Eğitim (Online) Sertifika Programına Genel Bakış:

SCRUMStudy™ tarafından yetkilendirilmiş uzman eğitmenlerimiz yönetiminde, asenkron ve senkron uzaktan (online) sertifika hazırlık eğitimleriyle gerçekleştirilen (1.paket) sertifika programına katılan ve uzaktan hazırlık eğitimleri sonunda yapılacak uluslararası online sınavlarla profesyonel sertifikalarını almaya hak kazanacak katılımcılar, özellikle bilişim sektöründe yoğun bir şekilde aranan profesyonel bir yetkinliği kendilerine kazandırmış olurlar. Bu sertifikasyon paketi kapsamında elde edilecek sertifikalar (SFC™ ve SDC™); katılımcılara özellikle bilişim (yazılım/donanım/savunma) firmalarına iş başvurularında ve kariyer hedeflerinde büyük avantajlar kazandırmaktadır.   

Tamamıyla uzaktan eğitim sistemiyle senkron (canlı sanal sınıflar) ve asenkron (videolar, eğitim materyalleri, soru örnekleri v.b.) olarak verilen hazırlık eğitimlerinin dikkatli bir şekilde takip edilmesinin ardından kazanılacak uluslararası geçerli sertifikalar, Scrum konusunda uluslararası akreditasyona sahip bir kuruluş olan SCRUMStudy™ resmi web sayfasından katılımcı adı soyadı ve ülke adı girilerek doğrulanabilmektedir. 

Scrum Fundamentals (SFC™) ve Scrum Developer (SDC™) sertifikaları, katılımcıların profesyonel Scrum bilgisini uluslararası düzeyde ispatlaması için çok önemli bir araçtır. Bu sertifikasyona sahip olan bir katılımcı; isterse daha üst düzeydeki  SCRUM Master (SMC™) ve SCRUM Product Owner (SPOC™) sertifika sınavlarına da girerek, profesyonel kariyerine çok önemli değerler katabilmektedir.

Sertifika Programı (1.Paket) Detayları:

1-Uzaktan (online) sertifika sınavlarına hazırlık eğitimleri:Programa kaydınızın yapılmasının ve resmi partneri olduğumuz SCRUMStudy™ resmi sitesine girişinizin tarafımızdan gerçekleştirilmesinden sonra, profesyonel SCRUM hazırlık eğitimleri e-öğrenme platformundan yararlanmaya başlayacaksınız. Oldukça zengin bir içerikteki olan bu platform; birçok profesyonel eğitim videolarını, örnek soruları, SBOK™ (Scrum Body of Knowledge) Kılavuzu’na dijital olarak ulaşım hakkını ve diğer e-öğrenme materyallerini içermektedir. SBOK™, proje yönetimi kariyerinizde sizi tüm profesyonel SCRUM sertifikasyonlarına taşıyabilecek zengin bir içeriğe sahiptir. Bahsettiğimiz uzaktan eğitim platformuna 180 gün boyunca ulaşabilir ve bu süre içinde kendinizi hazır hissettiğiniz bir zamanda resmi sertifika sınavlarına girebilirsiniz.

2-Yetkili SCRUM eğitmenlerimiz tarafından verilen canlı sanal sınıf eğitimleri:SCRUMstudy™,SCT™ onaylı resmi eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilecek canlı sanal sınıflarda, sınavlara ilişkin tüm detaylar anlatılacak ve sertifika sınavlarında sorulabilecek sorulara ilişkin örnekler tartışılacaktır. Canlı sanal sınıflar, her bir sertifika sınavından önce gerçekleştirilecektir. SFC sınavı öncesinde (toplam 3 ders) canlı sanal sınıf dersi, SDC sınavı öncesinde ise (toplam 3 ders) canlı sanal sınıf dersi yapılacaktır. Her bir online sanal sınıf dersin süresi 40 dakikadır. Bununla birlikte yetkili SCRUM eğitmenimiz tarafından, sertifika sınavlarına ilişkin sorularınızı telefonla yanıtlamak üzere 7/24 sertifika sınavı hazırlık desteği verilecektir.

3-Uluslararası sertifika sınavlarına (3 kez) online giriş hakkı:Uluslararası sertifika sınavlarına 180 gün içinde kendinizi hazır hissettiğiniz herhangi bir tarihte girebilirsiniz. Scrum Fundamentals Certified (SFC™) sınavı, uzaktan kontrollü bir sınav değildir. Bu nedenle, ilk sertifikanızı alırken tüm dokümanlardan, notlarınızdan veya internet imkanlarından yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte Scrum Developer Certified (SDC™) sınavı  uzaktan kontrollü (proctored exam) olarak gerçekleştirilmektedir. Online sertifika sınavlarına üç kez ücretsiz giriş hakkınız bulunmaktadır. Bu hakların sonucunda, sınavlarda başarı oranı % 95'in üzerindedir. Uzaktan hazırlık eğitimlerimiz ile gerekli hazırlıkları yapmanız halinde, sertifika sınavlarını başarıyla geçeceğinizden emin olabilirsiniz. Sertifika sınavları ingilizce yapılmakta olup, sınavları geçmek için orta düzeyde ingilizce bilgisi yeterlidir. 

Önemli Not:SCRUMStudy™ yetkili eğitim ve sertifikasyon sağlayıcısı olarak, uzaktan hazırlık eğitimleri ve sertifikasyon hakları için web sitesi giriş kayıtlarınızın yetkili eğitmenlerimiz (SCT™) tarafından yapılması zorunludur. Aksi takdirde, partner olarak sağladığımız indirimli ücretlerden yararlanmanız malesef mümkün değildir. Katılımcılarının uzaktan eğitim web sitesine giriş kayıtları, SCRUMStudy™ tarafından yetkilendirilmiş eğitmenlerimiz (SCT™) tarafından yapılacak ve gerekli bilgiler (kullanıcı adı ve şifre) tarafımızdan size e-mail ile iletilecektir.

SCRUM Fundamentals (SFC™) Sertifika Sınavı Formatı Hakkında:

*Çoktan seçmeli sorular (multiple choice)

*Toplam 40 soru

*Sınav Geçiş Puanı: 75/100 

*Yanlış yanıtlar için olumsuz puan yok 

*Sınav süresi: 60 dakika

SCRUM Developer (SDC™) Sertifika Sınavı Formatı Hakkında:

*Çoktan seçmeli sorular (multiple choice)

*Toplam 75 soru

*Yanlış yanıtlar için olumsuz puan yok 

*Sınav süresi: 90 dakika

*Uzaktan kontrollü (proctored) sınav 

*Güncel sınav geçme oranı: % 98 (sınıf eğitiminin dikkatli bir şekilde dinlenmesi ve takip edilmesi durumunda ilk seferde de yüksek bir geçiş başarısı sağlanabiliyor.)

1.Paket için toplam ücret:  1.250 TL (%18 KDV Dahil) 

%10 Özel İndirim İmkanı: Daha önce SFC™ hazırlık sınıf eğitimlerimize katılmış olanlara, lisans/yüksek lisans öğrencilerine ve en az 2 kişi birlikte kayıt yaptıranlara %10 indirimli ücret uygulanacaktır. %10 indirimli ücret: KDV Dahil 1.125 TL'dir. İndirimli ücretler, 31 Mayıs 2021 tarihine kadar geçerlidir.

Toplam ücretin firmamızın IBAN numaramıza yatırılmasını takip eden gün içinde, uzaktan eğitim platformu 180 gün süreyle kullanımınıza açılacak ve bu süre içinde istediğiniz tarihler için sertifika giriş haklarınız sistem üzerinden tarafımızdan tanımlanacaktır. Faturanız, fatura bilgilerinizin tarafımıza iletilmesinin ardından e-fatura olarak e-mail adresinize iletilecektir. 

 Program detayları ve kayıt için: info@fidanboyconsulting.com adresine e-mail gönderebilir veya 0 (532) 331 29 97 ve  0 (312) 475 6725 ve no'lu telefon numaralarımızdan bilgi alabilirsiniz.