SCRUM

18 NİSAN 2021 Pazar  (15:00 - 19:00)

SCRUM  SFC™ Uzaktan Eğitim (Online) Sertifika Sınavı Hazırlık Eğitimine Genel Bakış:

SCRUMStudy™ tarafından yetkilendirilmiş uzman eğitmenlerimiz yönetiminde, asenkron ve senkron uzaktan (online) sertifika hazırlık eğitimleriyle gerçekleştirilen Scrum Fundamentals Certified (SFC™) sertifika programına katılan ve uzaktan hazırlık eğitimleri sonunda yapılacak uluslararası online sınavla profesyonel temel düzey Scrum sertifikasını almaya hak kazanacak katılımcılar, özellikle bilişim sektöründe yoğun bir şekilde aranan profesyonel bir yetkinliği kendilerine temel düzeyde kazandırmış olurlar. Bu sertifikasyon programı kapsamında elde edilecek sertifika (SFC™); katılımcılara özellikle bilişim (yazılım/donanım/savunma) firmalarına iş başvurularında ve kariyer hedeflerinde büyük avantajlar kazandırmaktadır.   

Tamamıyla uzaktan eğitim sistemiyle senkron (canlı sanal sınıflar) ve asenkron (videolar, eğitim materyalleri, soru örnekleri v.b.) olarak verilen hazırlık eğitimlerinin dikkatli bir şekilde takip edilmesinin ardından kazanılacak uluslararası geçerli sertifika, Scrum konusunda uluslararası akreditasyona sahip bir kuruluş olan SCRUMStudy™ resmi web sayfasından katılımcı adı soyadı ve ülke adı girilerek doğrulanabilmektedir. 

Scrum Fundamentals (SFC™) sertifikası, katılımcıların temel düzey Scrum bilgisini uluslararası düzeyde ispatlaması için çok önemli bir araçtır. Bu sertifikasyona sahip olan bir katılımcı; isterse daha üst düzeydeki sertifika sınavlarına da girerek, profesyonel kariyerine çok önemli değerler katabilmektedir.

Scrum Fundamentals Certified, SFC Sertifika Programı Detayları:

1-Uzaktan (online - asenkron) sertifika sınavlarına hazırlık eğitimleri:Programa kaydınızın yapılmasının ve resmi partneri olduğumuz SCRUMStudy™ resmi sitesine girişinizin tarafımızdan gerçekleştirilmesinden sonra, profesyonel SCRUM hazırlık eğitimleri e-öğrenme platformundan yararlanmaya başlayacaksınız. Oldukça zengin bir içerikteki olan bu platform; birçok profesyonel eğitim videolarını, örnek soruları, SBOK™ (Scrum Body of Knowledge) Kılavuzu’na dijital olarak ulaşım hakkını ve diğer e-öğrenme materyallerini içermektedir. SBOK™, proje yönetimi kariyerinizde sizi tüm profesyonel SCRUM sertifikasyonlarına taşıyabilecek zengin bir içeriğe sahiptir. Bahsettiğimiz uzaktan eğitim platformuna 180 gün boyunca ulaşabilir ve bu süre içinde kendinizi hazır hissettiğiniz bir zamanda resmi sertifika sınavlarına girebilirsiniz.

2-Yetkili SCRUM eğitmenlerimiz tarafından verilen canlı sanal sınıf eğitimleri: SCRUMstudy™,SCT™ onaylı resmi eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilecek canlı sanal sınıflarda, sınava ilişkin tüm detaylar anlatılacak ve sertifika sınavında sorulabilecek sorulara ilişkin örnekler tartışılacaktır. Canlı sanal sınıflar, sertifika sınavından önce gerçekleştirilecektir. SFC sınavı öncesinde toplam 4 saatlik canlı sanal sınıf dersi yapılacaktır. Bununla birlikte yetkili SCRUM eğitmenimiz tarafından, sertifika sınavına ilişkin sorularınızı telefonla yanıtlamak üzere 7/24 sertifika sınavı hazırlık desteği verecektir. Canlı online sanal sınıf eğitimleri, katılımcıların uygunlukları doğrultusunda akşam 21:00-22:00 saatleri arasında 4 ayrı güne yayılabilecektir.

3-Uluslararası sertifika sınavına (3 kez) online giriş hakkı:Uluslararası sertifika sınavına 180 gün içinde kendinizi hazır hissettiğiniz herhangi bir tarihte girebilirsiniz. Scrum Fundamentals Certified (SFC™) sınavı, uzaktan kontrollü bir sınav değildir. Bu nedenle, ilk sertifikanızı alırken tüm dokümanlardan, notlarınızdan veya internet imkanlarından yararlanabilirsiniz. Online sertifika sınavlarına üç kez giriş hakkınız bulunmaktadır. Bu hakların sonucunda, sınavlarda başarı oranı % 95'in üzerindedir. Uzaktan hazırlık eğitimlerimiz ile gerekli hazırlıkları yapmanız halinde, sertifika sınavlarını başarıyla geçeceğinizden emin olabilirsiniz. Sertifika sınavları ingilizce yapılmakta olup, sınavları geçmek için orta düzeyde ingilizce bilgisi yeterlidir. 

Önemli Not:SCRUMStudy™ yetkili eğitim ve sertifikasyon sağlayıcısı olarak, uzaktan hazırlık eğitimleri ve sertifikasyon hakları için web sitesi giriş kayıtlarınızın yetkili eğitmenlerimiz (SCT™) tarafından yapılması zorunludur. Aksi takdirde, partner olarak sağladığımız indirimli ücretlerden yararlanmanız malesef mümkün değildir. Katılımcılarının uzaktan eğitim web sitesine giriş kayıtları, SCRUMStudy™ tarafından yetkilendirilmiş eğitmenlerimiz (SCT™) tarafından yapılacak ve gerekli bilgiler (kullanıcı adı ve şifre) tarafımızdan size e-mail ile iletilecektir.

SCRUM Fundamentals (SFC™) Sertifika Sınavı Formatı Hakkında:

*Çoktan seçmeli sorular (multiple choice)

*Toplam 40 soru

*Sınav Geçiş Puanı: 75/100 

*Yanlış yanıtlar için olumsuz puan yok 

*Sınav süresi: 60 dakika

*Güncel sınav geçme oranı: % 98 (uzaktan eğitimlerin dikkatli bir şekilde izlenmesi ve sanal canlı sınıf eğitimlerinin takip edilmesi durumunda ilk seferde de yüksek bir geçiş başarısı sağlanabiliyor.)

Sertifika Sınavı Hazırlık Eğitimi Toplam Ücreti: 400 TL (%18 KDV Dahil) 

Üniversite Lisans ve Yüksek Lisans Öğrencileri İçin %30 Özel İndirimli Ücret: 280 TL (%18 KDV Dahil) 

Aynı firmadan 2 kişi ve üzeri katılımcılar için de %30 indirim geçerli olacaktır.

Bireysel katılımlarda, 14.04.2021 tarihine kadar kesin kayıt yaptıranlara %15 özel indirim uygulanacaktır.

Sertifika sınavına giriş ücretsizdir.

TARİH: 18 NİSAN 2021 PAZAR ( 15:00 - 1900)  (Son derste online sertifika sınavına girilebilecektir.)

EĞİTMEN: Dr. Mahsa FİDANBOY 

 Program detayları ve kayıt için: info@fidanboyconsulting.com adresine e-mail gönderebilir veya 0 (532) 331 29 97 ve  0 (312) 475 6725 ve no'lu telefon numaralarımızdan bilgi alabilirsiniz.