Kurumsal

FİDANBOY Danışmanlık Ltd.; yazılım süreç yönetimi konusunda yirmi yılı aşkın profesyonel danışmanlık ve eğitim deneyimiyle, başta CMMI® Takımyıldızları (CMMI-DEV, CMMI-ACQ ve CMMI-SVC) olmak üzere; SPICE (ISO / IEC 15504) Yazılım Süreç Değerlendirme Modeli, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO IEC 12207, AQAP Standartları, ITIL, ISO /IEC 20000 ve COBIT gibi IT süreç yönetim modelleri ve yazılım süreç yönetimi faaliyetleri kapsamında yönetim danışmanlığı hizmetleri vermek üzere Dr. C. Öcal Fidanboy tarafından Ankara'da kurulmuş bir danışmanlık firmasıdır.

 

 FİDANBOY Danışmanlık Ltd; temel olarak CMMI modelleri (CMMI-DEV, CMMI-ACQ ve CMMI-SVC) üzerine odaklanmış olup, CMMI resmi değerlendirmeleri ve modelin diğer modellerle (SPICE, ISO IEC 12207, ISO IEC 27001, ISO IEC 20000, AQAP, ITIL, COBIT) entegrasyonu konularında profesyonel yönetim ve süreç danışmanlığı hizmetleri vermektedir.

 

CMMI® Resmi Değerlendirmeleri kapsamındaki denetimler, Amerika'da bulunan Carnegie Mellon Üniversitesi'ne bağlı CMMI Enstitüsü tarafından onaylanmış Baş Değerlendiriciler tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

Firmamız tarafından gerçekleştirilen CMMI Danışmanlığı Hizmetleri ve Resmi Değerlendirme Hizmetleri; şirketinizi arzu ettiğiniz CMMI olgunluk seviyesine getirmekte ve CMMI Enstitüsü tarafından onaylanmış Baş Değerlendiricilerce gerçekleştirilen CMMI SCAMPI değerlendirmelerine hazırlamaktadır.