Mahsa FİDANBOY,  PhDc, MSc., SCT,SMC,SPOC,SDC, CMMI®, ITIL®

Eğitim Koordinatörü / Danışman

Mahsa FİDANBOY; ön lisans eğitimini paramedikal bilimler alanında, lisans eğitimini Gıda Mühendisliği alanında, yüksek lisans eğitimi ise Endüstri Mühendisliği alanında tamamlamıştır.

Profesyonel İngilizce Eğitmenliği yapan ve bir çok kurumda ileri düzey yabancı dil eğitimleri veren Mahsa FİDANBOY, halen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim ve Organizasyon DOKTORA Programı'nda Kaos Karmaşık Sistemler Teorisinin BİLİŞİM SEKTÖRÜNDE yer alan Ar-Ge firmalarındaki uygulamaları üzerindeki akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Yönetim organizasyon, organizasyonel davranış, MIS, çoklu karar verme teknikleri ve turizm gibi alanlarda yayınlanmış uluslararası ve ulusal birçok akademik çalışması bulunmaktadır. Mesleki deneyimlerinin yanı sıra, 2002 yılından bu yana bir çok kurumda İngilizce öğretmenliği ve akademik çevirmenlik çalışmalarını sürdürmüştür.

Bilişim sektöründe önde gelen model ve standartlardan CMMI, ITIL ve SCRUM v.b. alanlarda profesyonel eğitim sertifikalarına sahiptir. SCRUMStudy™ Yetkili SCRUM Eğitmeni  (SCT™ - SCRUMStudy Certified Trainer) olan Mahsa Fidanboy, SMC(Scrum Master Certified) ,SPOC(Scrum Product Owner Certified)SDC(Scrum Developer Certified) ve SFC(Scrum Fundamentals Certified) hazırlık eğitimleri vermektedir.

Uzun yıllar Türkiye'nin önde gelen yabancı dil eğitim kurumlarında ve kreşlerinde İngilizce öğretmenliği yapan FİDANBOY, profesyonel düzeyde İngilizce ve Farsça, ileri düzeyde Arapça, orta düzeyde Korece ve Almanca bilmektedir.